Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri

Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri

Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri

Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri İsimli Makalemiz.

Anne karnında, çok fazla hareket eden bebekler ile alakalı, doğumlarından sonra çok hareketli olacaklarına dair birçok kişiden bir takım sözler duyulabilir. Lakin, bilimsel anlamda bir dayanak ve gerçekliliği kesinlikle yoktur. Hatta, kitlelerde konuşulan söylemlere göre, eğer ki anne karnında bebeğin çok hareketli olması, ileride doğumundan sonraki gelişme dönemlerinde hiperaktif olacağı ile ilgili düşüncelerde mevcuttur. Kimi zaman, bu durumu cinsiyet gibi konulara bağlayan kişiler bile olabiliyor. Çok hareketli ise erkek, değilse kız gibi.. Yine, bu durumun bilimsel oranda bir değeri ve açıklaması bulunmamaktadır.

Anne Karnında Bebeğin Çok Hareketli Olmasının Sebepleri annelerin yeme, içme ve uyku düzenlerine bağlı bir kısım sebeplerle ilişkilendirilir. Eğer anne de, aşırı sinir ve stres altında bir durum mevcut ise bebeklerde biyolojik hareketlenmeler sıkla görülebilmektedir.

Bilimsel çalışmalara göre, hamilelik döneminde anneler, stresten uzak, dengeli beslenme ve az toksinli rahat bir yaşam alanı sağlayabilirlerse, doğacak çocukları ile ilgili zeki, konuşkan ve kabiliyetli olabilecekleri yönünde destekleyici bir takım söylemler de mevcuttur. Buna bağlı olarak, günlük hayatımızda bile stresin ve sinirin yoğun olduğu kadın ve erkeklerde, muhakkak aksi giden durumların olduğu da mevcuttur. Dolayısı ile gerek annelerin hamilelik dönemlerinde, gerekse insanların günlük yaşantılarında, stres ve sinir her anlamda olumsuz bir kapı açmaktadır.

Sevilay İNCE / Yazar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort