Bebeklerde Diş Çıkarma Huzursuzluğu Ne Kadar Sürer

Bebeklerde Diş Çıkarma Huzursuzluğu Ne Kadar Sürer

Bebeklerde Diş Çıkarma Huzursuzluğu Ne Kadar Sürer

Bebeklerde Diş Çıkarma Huzursuzluğu Ne Kadar Sürer İlgili Yazımız.

Bebeklerin bir kısmında dişler erken çıkabiliyorken, bir kısmında da bu süreç 18 aya kadar uzayabilmektedir. Anne ve babaların bu durum karşısında endişe etmelerine hiç gerek yok, basit bir şekilde tedavi yöntem durumlar mevcuttur. Tüm bebeklerin, genel orana baz almış olursak, 6. ile 8. aylar aralığında ilk diş çıkarma dönemleri başlamaktadırlar.

Bebeklerin ilk diş çıkarması, alt orta kesici dişler olarak başlar. zamanla da üst kısım orta ve üst kısım kesici dişler olarak çıkmaya devam eder. Bebeklerin dişlerinin geç çıkması onlar için olumsuz veya sağlığında engel teşkil edecek durumların var olduğu anlamına gelmez. Ayrıca D vitamini vermeniz, tedavi etmeniz herhangi bir sonuç almanıza da yardımcı olmaz.

Bebeklerde Diş Çıkarma Huzursuzluğu

Bebeklerde, uzayan diş çıkarma sürecinde, bir takım rahatsızlıklar, ağlamalar, sinirlenmeler ve hatta yoğun ağlama dönemleri olabilir. Ama sanıldığı gibi sağlığında önemli bir sorun olduğu anlamı taşımıyor. Değişkenlik gösteren durumlar neticesinde bebeklerin diş çıkarma sürelerine bağlı olarak huzursuzluklar başlar. Bu sürecin sonunda o dönem atlatılmış ve normale dönüş sağlanmış olur.

Sevilay İNCE / Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.