Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır İsimli Makale Yazımız.

Bitcoin, kripto para kavramıyla beraber büyüyen en büyük elektronik para birimidir. İnsanların bu elektronik paraları üretebiliyor olmasıyla beraber, artan ilgi ve merakı da gün geçtikçe artıyor. Son zamanlarda, 1 yıl içerisinde yeniden yükselişe geçen Bitcoin, bu manada büyük yatırımlar yapılmasına da sebep olmaktadır. Büyük arazilerde, büyük güneş panelleri kullanılarak ve harici bir elektrik gerektirmeyecek bir şekilde üretenler de mevcuttur. Durum böyle olunca, ilgi de kaçınılmaz tabi. Kim enerji üreterek para kazanmak istemez ki?

Bitcoin Madenciliği Ne Kazandırabilir?

Bitcoin madenciliği, elektrik masrafı düşüldüğü zaman iyi kazançlar sağlayabilir. Eğer ki, elektriğe para ödeme gibi bir sorununuz yok ise, çok rahat Bitcoin Madenciliği yapabilirsiniz. Mesela tazyikli akıntısı olan bir dere kenarına yüksek güçlü dinamolar kurarak bu enerjiyi çok rahat elde edebilirsiniz. Bu biraz da vizyon meselesidir esasında. Kimileri kripto parayı çok önemsemese de, mutlaka ileride herkesin mecburi kullanacağı bir para birimine dönüşecektir.

Bitcoin Madenciliği Hesaplama Nasıl Yapılır?

Şu an, Bitmain S9 14 TH‘lik bir makine, bugünkü kur ile yaklaşık 34 TL, yani makinenin 24 saat boyunca çalışarak sağladığı kazanç. Bu durum doların artıp eksilmesine bağlı bir durum tabi ki. Tabi diğer kripto para madenciliği yapan makinelerin hesaplama sistemi daha da farklıdır. Biz, en çok kullanılan makineler üzerinden bunu değerlendirmekteyiz. Eğer ki 10 adet S9 cihazınız var ise, bunlar 24 saat boyunca çalışıyorsa, yaklaşık günlük olarak 340 TL civarında bir kazanç sağlayabilirsiniz. Aylık ise 10200 TL civarında bir kazanç demek oluyor. Yine söylüyorum. Bitcoin Madenciliği şu an kazançlı bir iş değildir. Çünkü günlük kazancınız elektrik tüketimini karşılamıyor. Yani elektrik sorununuzu çözebilirseniz, harika bir kazanç ve yatırım yöntemidir diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort