E Ticaret Sitelerinin Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar

E Ticaret Sitelerinin Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar

E Ticaret Sitelerinin Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar

E Ticaret Sitelerinin Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar İsimli Makale Yazımız.

Tüm insanlar için E-Ticaret, hemen hemen en cazip gelen ve alternatif bir iş fikridir. İyi bir yatırım, iyi bir ürün portföyü ve iyi bir ekip ile ciddi oranda geri dönüşüm ve potansiyel elde edebilirsiniz. Peki herkes E-Ticaret yapabilir mi ? Bu soru çok esnek cevaplara açıktır. İyi bir vizyon ve disiplinli bir iş anlayışınız varsa, sadece E-Ticaret değil, herhangi bir iş fikrinde de başarılı olabilmeniz tabi ki çok mümkün olacaktır. Konumuza dönelim..

E-Ticaret sitesi için tasarım neden önemlidir ?

  • İyi bir tasarım ile insanların alışverişe olan güvenlerini sağlamış olacaksınız.
  • İnsanlar E-Ticaret sitenizde, muhteşem bir yazılım olup olmamasıyla ilgilenmezler. Görsel estetik ile ilgilenirler.
  • Güvenlik önlemi alınmış, iyi bir yazılımcının elinden geçmiş ve tüm alt yapı testleri başarılı bir şekilde yapılmış ise geriye kullanışlı, esnek, rahat ve göz zevkine huzur verici bir tasarım olmalıdır.
  • Tasarım seçimi konusunda profesyonel ve büyük sitelerin kullandığı banner, renk uyumu ve sadeliği kendinize örnek alabilirsiniz.
  • Yok ben kendi zevkime göre tasarım istiyorum. Benim istediğim gibi olsun derseniz, baştan söylemeliyim ki, gelir elde etmek istediğiniz kişiler, potansiyel müşteri olarak sitenize girecek olan kişilerdir. Bu konuda ısrarcı olmamanız konusunda yarar vardır.
  • Profesyonel ve kendi çizimlerini tasarlamış olan web grafik tasarımcıları ile çalışmalısınız. Onlar sizlere en iyi tasarım fikirleri zaten vereceklerdir.
  • Anasayfa, ürün sayfası, ödeme sayfası ve ürün karşılaştırma sayfalarındaki tasarım vurgularını iyice araştırıp analiz etmelisiniz. Bu sayfalar, alışverişe teşvik eden ve göz dolduran albeni de olmalıdır.
  • İnternet sitenizde banner dediğimiz alanların tasarımı basit değil, site ile uyumlu ve ilgi çekici görsellerden oluşmalıdır. Banner alanları, site için bilboardınızdır, unutmayın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort