Google Adsense Reklam Görünmüyor

Google Adsense Reklam Görünmüyor

Google Adsense Reklam Görünmüyor

Google Adsense Reklam Görünmüyor İsimli Yazımızın Detayları..

Google Adsense, bildiğiniz üzere yeni bir düzenleme getirmiş durumda. Bir çoğunuzun reklamları artık uzunca bir zamandan sonra görüntülenmiyor. Peki neden Google böyle bir olayı insanlara yaşattı. Bununla ilgili ne tarz bir açıklamalarda bulundu ? Öncelikle ben sizlere google adsense politikaları isimli linki paylaşmayı uygun görüyorum. Bunu okumaktan çok mu sıkıldınız ve sorununuz hâlâ çözülmedi mi ?

Adsense Reklamlarım Neden Görünmüyor ?

Aslında soru çok basit. Google özetle şunu vurguluyor. Önceden, organik ziyaretçileriniz olmamasına rağmen, adsense reklam gösterimi sağlayıp ve oradan gelen belirsiz ziyaretçilerin tıklamalarından pay aalabilme ihtimaliniz yüksek olduğu için sadece organik ziyaretçileri olan ve Google Analitik panelinizden > Edinme > Genel Bakış sekmesine gelerek, sayfanızın Organic Search oranınızın yüzdesel olarak ilk sırada olması gerekmektedir. Yani eğer ki sitenizde reklam görüntülenme olmuyor ise sayfanız Direct Traffic diye tabir edilen doğrudan ziyaretçi anlamına gelen bir yapının hakim olduğu hiyerarşi içerisindedir. Sizlere düşen de, Analitik bölümündeki dengeyi Organic Search olacak şekilde optimize etmenizdir. Google artık sadece kendi içerisinde reklam araması yapıp sonuç bulan ve bulunan sonucun hedefindeki web sayfası içerisindeki reklam gösterimini hakim kılmaktadır.

Google Politikaları İçin En Uygun Yol Nedir ?

Hiç uzun uzadıya yazmaya gerek duymadan diyorum ki; tamamen kopya içerik barındırmayan içeriklerdir. Sizler ne kadar doğal olursanız, Google size o kadar cömert davranacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort