Kripto Para İle İlgili Bilgiler

Kripto Para İle İlgili Bilgiler

Kripto Para İle İlgili Bilgiler

Kripto Para İle İlgili Bilgiler İsimli Makale Yazımız.

Kripto paralar, dünya da, gelmiş geçmiş en büyük ve en sistemli ağlara sahip, elektronik ortamlar üzerinden üretilebilen sanal para birimleridir. Kripto paraların ortaya çıkmasıyla, insanların para transfer ve alışveriş işlemlerinde hızlı neticeler oluşmaya başladı. Böylelikle kullanım kolaylığı, güvenlik, ani işlemler gibi durumlarda insanlara artı bir değer kattığı için kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır.
Kripto Para Neden Yaygınlaştı?

Yaygınlaşmadı. Aslında vardı. Düşünün ki, yıllar önce kredi kartlarının çıkmasıyla bir lüks insan modelleri ortaya çıktı. Yani kredi kartlarını sadece iş adamları kullana biliyorken, gelir durumu iyi olan kişiler bile alamıyordu.. Zaman ilerledikçe, hayat standartları da artık insanların ihtiyaçlarına yönelik oluşmaya başlayınca, bazı zorluklar kolaylaşmaya başladı. Şu an cebinde kredi kartı olmayan var mı?…

Kripto Paralar Güvenli mi?

Kripto paralar şifreleme sistemlerinden oluşur. SHA256 dediğimiz algoritma alt yapılıdır çoğu. Yani kripto paraların kırılması ve benzeri gibi durumlardan ziyade, kripto paranızın bulunduğu alanlardan sorumlusunuz. Normal şartlarda güvenli diyebiliyoruz. Ama güvenlik zafiyetleri dolayısı ile kendi sorumluluğunuzda olan bir kripto para sanal cüzdanınızı başkalarının eline geçmesine sebep olursanız, güvenilirlik durumu da sizden kaynaklı bir şey olmuş olacaktır.

Kripto Para Kullanmalı mıyız?

Kripto para kullanım alanlarına göre değişir. Eğer bunu bir kazanç olarak düşünüyorsanız kripto para üretmeniz gerekecektir. Eğer ki, ileride bir gün bir vizyonla yaklaşırsanız çok değerli bir hale gelebilir.

Kripto Para Nerelerde Kullanılır?

Kripto paralar genel olarak kişiler arası ticaretlerde yaygın olarak kullanılıyor. Yani çok büyük bir paranız var ve bankalar arası kullanmaktansa, kişiler kendi aralarında sahip oldukları ve hesap numarası olarak kullandıkları cüzdan numaralarına kolaylıkla para transferleri yapabiliyorlar. Böylece büyük hacim ticaretlerde, vergi ödememek için ve bir takım yasa dışı işleri daha kolay yapabilmek adına yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
Kripto Para Nasıl Paraya Çevrilir?

Dolar, Euro ve diğer para birimleri nasıl dönüştürülüyorsa o şekilde dönüştürülür. Uzun uzadıya bir cevabı yok bu durumun. Dünyada bir kripto para hacmi var ve borsa mantığında ilerleyen bir mantık üzerinde çalışır. Kur sürekli iner ve çıkar. Kullanım alanı ne kadar fazlaysa o kadar değer kazanır. Böylece talep ve arzları karşılamak adına insanlar var olan paralarını kripto para borsalarına yatırır ve istediği kripto paraya çevirir.

Örnek olarak veriyorum. 

Elimde bir ürün var ve kesinlikle herhangi bir ülke parası ile satış istemiyorum. Satacağım kişiden, elindeki parasını benim istediğim kripto paraya çevirip öyle satış yapılmasını ön görüyorum. O kişide, istediğim kripto parayı, kendi parasıyla dönüşüm sağlayarak bana ödeme yapıyor. Bende, kripto para borsasında gönderilen parayı istediğim para birimine çevirip hesabıma aktarımını sağlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort