Seo Uyumlu Makale Ne Demek

Seo Uyumlu Makale Ne Demek

Seo Uyumlu Makale Ne Demek İsimli Yazımız.

Blog ve içerik sitesi olan insanlar için makale önemlidir. Çünkü her makale, arama sonuçlarından bize organik ziyaretçiyi ulaştıran bir yazı bütünüdür. Peki Seo Uyumlu Makale Ne Demek?

Bir makale yazacaksanız ve bunun Google için olduğunu baz alaraktan maddeler halinde anlatalım.

Örnek Başlık: ” En Ucuz Araba Nereden Alınır “

Eğer ki, makale yazacak bir deneyiminiz yok ise, makale yazacağınız başlığı İnternet üzerinden aratarak çıkan sitelerin sonuçlarından faydalanabilirsiniz. Kopyala yapıştır yapmayın demiyorum bile. Yapmayın çünkü boşa gider yazdığınız. Aramalarınız sonucunda çıkan sitelerdeki yazıları okuyarak kendi cümlelerinizi katın ve aşağıdaki kuralları uygulayarak yazmaya başlayın. Etkisini göreceksiniz. Bir makalenin 100 kelimesi en kötü 1,70 TL. En az 300 kelime desek, 5,10 TL eder. Biraz makale yazabilmeniz için kendinizi 1 hafta yazmaya zorlamalısınız. Mesela bugünden başladınız diyelim, 1. gün 50 kelimelik, 2. gün 50.. ve böyle böyle 6. günün sonunda bir makale çıkarmış olacaksınız. Hem sizde makale yazabiliyorum öz güveni artacak, hem de daha çok yazabildiğinizi de göreceksiniz.

Çok uzatmadan konuya geçelim.

Yukarıdaki örnek başlıkta, orta rekabetli bir başlık seçimi yaptık. Şimdi gelelim yazma aşamalarına.

 • Bir başlık olmalı.
 • İkinci başlık <H2> olmalı.
 • Makalenin en az 300 kelimelik olması gerekiyor. (Opsiyonel Bir Durum Ama Google Şartı Bu.)
 • Başlık dahil, yazı içerisinde en az 2, en fazla 3 adet belirttiğiniz makale başlığının geçmesi gerekiyor.
 • Meta açıklamada en az 2 adet başlığınız geçmeli.
 • Meta etiketleri düz bir şekilde eklenmeli. Örneğin: ” en, ucuz, araba, nereden, alınır “, olarak değil, ” en ucuz araba nereden alınır “, şeklinde tümüyle eklenmeli.
 • Resim alt tag için başlığı olduğu gibi yazın. Yani resim ekleyecekseniz, resim adına; ” en ucuz araba nereden alınır “, bu şekilde ekleyin.

Genel olarak kendi sitem için dahi kullandığım yöntem bu şekildedir. SEO uyumlu makale denilen konu büyütülecek ve çok abartıldığı gibi olağan üstü bir durum değildir. Biraz farklı farklı sitelerdeki makaleleri inceleyebilirseniz, kullanılan yöntemler bu şekilde olmaktadır. Farklı herhangi bir durum söz konusu değildir.

Not: Makalelerinizi olabildiğince dil bilgisi kurallarına uyumlu bir şekilde yazmalısınız. Tabi her birimiz bu kurallara ne kadar önem gösteriyor biraz tartışılsa da, en mantıklı olanı da yapabiliyorsanız akademik cümleler ile değer katmanız.

7 Comments

  1. H tagları genellikle makale içerisindeki başlık niteliğinde olan cümleleri vurgulamak içindir. Olmazsa olmaz değildir ama olursa faydalıdır. Genelde H2 yaygın olarak kullanılmaktadır. Yani en azından ben o şekilde kullanmaktayım 🙂

 1. Ben de bazı sitelerim ile kazanç sağlıyorum. Türkiye’de bu işi yapıp kazanç sağlayan binlerce insan var.

  1. Evet. Biraz da sosyal imleme yapılınca makalelere, istenilen sıralamaya gelmesi pek fazla zaman almıyor.

 2. Aslında bir çoğumuz bu bilgilere sahipken nedense üşendiğimizden yada ben yazamam gibi saçma bir inanca sahip olduğumuzda bu işi profesyonel zannettiğimiz kişilere yaptırmayı tercih ediyoruz. Sanırım bilmek değil istemek en önemlisi (:

  Yazı içim teşekkür ederim.

  1. Rica ederim. Ben teşekkür ederim 🙂 O üşengeçlik oluyor malesef. Ama meyvelerini almaya başlayınca durum biraz farklı oluyor. İnce bir çizgi var istemekle yapmak arasında. Aşılınca mutlaka oluyor. Ama zamanı olmayan kişiler de var tabi. Genelde satın almayı tercih ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.