Tükenebilir Enerji Kaynaklarını Nasıl Kullanmalıyız

Tükenebilir Enerji Kaynaklarını Nasıl Kullanmalıyız

Tükenebilir Enerji Kaynaklarını Nasıl Kullanmalıyız

Tükenebilir Enerji Kaynaklarını Nasıl Kullanmalıyız İsimli Makale Yazımız.

Enerji kaynakları zengini bir ülke olmuş olsak da, aslında durum tüketimden anlaşıldığı gibi çok avantajlı bir halde değil. Tüketim çılgınlığı politikası ülkemizin her alanında mevcuttur. Örneğin, ihtiyaç haricinde kullanılan tüm madde ve nesneler de buna örnektir. Bir kaynağın çok fazla olması, onun çok tüketilebileceği veya gereksiz tüketilebileceği anlamına gelmez. En uygun tüketim kaynaklarından biri olan SU bile o kadar gereksiz tüketiliyor ki.. Tabi birçok safsata sular bitecek mantığında bakıyor olaya bu külliyen yalan ! Enerji bitmeyen bir yapıdır. Yere döktüğünüz su bile gökyüzüne buhar olup tekrar yeryüzüne geri gelir.

  • Enerji kaynaklarının tüketiminde ölçülü olmalıyız.
  • Gereksiz kullanımın asla bir yararı ve faydası yoktur.
  • Enerji kaynakları tüketimlerinde, atık hale geldiği zaman nasıl yenileyebiliriz şeklinde hareket edilmeli.
  • Dönüştürülebilir enerji yapısı oluşturmanız, tasarruf ve yenilenebilir enerji mantığını ortaya çıkaracaktır.
  • Enerjiyi bedava kullanmıyorsunuz ve tasarruflu enerji modellerini takip etmelisiniz.
  • Fazladan kullanılan enerji aslında cebinizden çıkan her bir kuruşa tekamül etmektedir.
  • Enerjinin üretilmesinde rol alan dönüşüm programlarına katılarak hem tüketimlerinizi hem de atıklarınızın dönüşümüne entegre bir katkıda bulunabilirsiniz.
  • Çatılarınız da, yağan yağmuru depolayan bir sistemle arıtma ve kullanıma uygun bir hale getirilmesi ile ilgili çalışma yapabilirsiniz. Ki bir kısım ülkelerde kullanılan bir yöntemdir.

Hemen hemen hepimiz için ve tüm insanlık için değer niteliği taşıyan enerji kaynakları tüketiminde hepimize düşen görev bu tüketimleri daha ölçülü ve daha verimli kullanabilmektir. Aksi takdir de, enerjiyi her zaman pahalı kullanacağız. Üstelik her boşa harcanılan enerji boşa cepten çıkan para demektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AllEscort